Kögel dołączył do grona firm wyróżnionych nagrodą “Bavaria’s Best 50”

naczepy Kögel

Począwszy od 2002 r. Bawarskie Państwowe Ministerstwo Gospodarki, Infrastruktury, Ruchu Drogowego i Technologii przyznaje corocznie nagrody „BAVARIA’S BEST 50”. Wyróżnienia mogą otrzymać średniej wielkości firmy, które rozwijają się w ponadprzeciętnym tempie. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyła firma Kögel – producent przyczep z siedzibą w Burtenbach, osiągający wysoki wzrost obrotów i zatrudnienia. Dyrektor firmy, Petra Adrianowytsch odebrała nagrodę w dniu 23 lipca 2018 roku w pałacu Schleissheim w Monachium.

Ta nagroda jest wyrazem uznania dla naszych osiągnięć w zakresie ochrony i tworzenia miejsc pracy, a także dostarczania branży zrównoważonej wartości dodanej dzięki innowacyjnym przyczepom oraz rozwiązaniom czerpiącym z naszej pasji do transportu. Potwierdza również słuszność strategii rozwoju firmy, którą przyjął właściciel producenta naczep Kögel (https://www.truck1-pl.com/naczepy), Ulrich Humbaur, gdy przejmował stery w 2009 roku – powiedziała Petra Adrianowytsch na ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 23 lipca 2018 roku w pałacu Schleissheim w Monachium.

Ministerstwo określa wytyczne, które muszą spełnić firmy, aby mogły ubiegać się o nagrodę BAVARIA’S BEST 50. Właściciel powinien być członkiem zespołu zarządzającego, zarządu lub rady nadzorczej, musi również posiadać określony udział w firmie. Przedsiębiorstwo powinno wykazać ponadprzeciętny wzrost obrotów i zatrudnienia w ciągu ostatnich pięciu lat, lecz w dużej mierze ma być to efekt organiczny, a nie wynik przejęć. Nagroda została wprowadzona jako zachęta dla przedsiębiorców, aby rozwijali swoje firmy i utrzymywali tę dynamikę, stając się filarami bawarskiej gospodarki. Są to przedsiębiorcze i odpowiedzialne firmy, które tworzą nowe miejsca pracy, stanowiąc tym samym podstawę wysokiego standardu życia w Bawarii.

Niezależne jury wybiera firmy, które tworzą najlepszą 50. Tegoroczne nagrody zostały przyznane przez audytorów i doradców podatkowych z Peters, Schönberger & Partners (PSP). Na ocenę największy wpływ ma wskaźnik Bircha, który jako kluczowe parametry przyjmuje wzrost sprzedaży i tworzenie nowych miejsc pracy. Pod uwagę brane jest ostatnie 5 lat działalności firmy, co gwarantuje, że zwycięzcami zostaną przedsiębiorstwa wykazujące ciągły rozwój.