Paczkomaty wkraczają na rynek europejski

Paczkomaty wkraczają na rynek europejski

Po podboju Europy czas na rynek amerykański — tak wygląda sytuacja paczkomatów, które na Starym Kontynencie się znakomicie sprawdziły. Czy nie inaczej będzie w Ameryce Północnej i również tam staną się one popularne?

Już niebawem terminale, które pozwalają na osobiste nadawanie i wysyłanie przesyłek, pojawią się w Kanadzie. Ich możliwości zaprezentowane były jednak już także w Stanach Zjednoczonych, podczas targów Click&Collect Show w Atlancie, które odbyły się w dniach 8-9 kwietnia.

Wszystko wskazuje na to, że na amerykańskim rynku produkty typu click&collect przyjmą się znakomicie, gdyż podkreślmy, że Stany Zjednoczone są jednym ze światowych liderów, jeśli chodzi o sprzedaż internetową. Według najnowszych badań, które zostały przeprowadzone przez analityków Forrester internetowy rynek sprzedaży stanowi już aż 9% wartości całkowitej krajowej sprzedaży detalicznej. Jeszcze większe wyobrażenie dają nam same liczby. I tak tylko w ubiegłym roku wartość zakupów internetowych dokonanych przez Amerykanów wyniosła 294 mld USD. Według analityków dalej będzie się on rozwijał i to w dwucyfrowym tempie i już w 2018 roku może osiągnąć wartość 493,89 mld dolarów. Więcej o paczkomatach możecie Państwo przeczytać tutaj (http://pl.wikipedia.org/wiki/Paczkomat). Pod tym linkiem (http://spedycje.pl/transport_i_spedycja/kurierzy_i_poczta/37342/paczkomaty_-_czas_na_ameryke.html) znajdziecie natomiast informacje o wprowadzeniu ich na rynek amerykański. Poniżej przedstawiamy jeszcze wypowiedź prezesa InPost Kanada, Tony’ego Jasińskiego.

– Zaawansowane technologie oraz automatyzacja sieci click&collect to główne narzędzia sektora e-commerce, które dynamicznie rozszerzają swój zasięg. Paczkomaty InPost są tego najlepszym dowodem. W bardzo krótkim czasie podbiły szereg państw na pięciu kontynentach. Współcześni konsumenci potrzebują większej elastyczności w kwestii terminów oraz miejsca odbioru przesyłek. Nasze urządzenia w najwyższym stopniu spełniają ich oczekiwania – mówi Jasiński.

2 Comments

  1. Całkiem ciekawie się to rozwija w tych Paczkomatach. Amerykański rynek to może być prawdziwy boom.

  2. Czy w Polsce aż tak dobrze są rozwinięte? Być może w większych miastach tak, bo w małych to ich w ogóle nie ma.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*